Project Server 2007 üzerinde yeni bir proje oluşturabilmek…


Project Server 2007 üzerinde yeni bir proje oluşturabilmek için iki yöntem vardır. Bunlardan
biri Project Web Access (PWA) sitesi üzerindeki Proje Merkezi sitesi listesinden “Yeni” bağlantısına tıklandığında açılan menüden “Proje” bağlantısına tıklamak, diğeri ise Project Professional 2007 üzerinden proje oluşturup PWA da yayınlamak.

*Her iki yöntemde de proje oluşturma işleminin yapıldığı bilgisayarda Project Professional 2007 nin kurulu olması gerekmektedir.
*Ayrıca Project Professional 2007 içinde Project Server Hesabına ihtiyaç vardır. Bu hesap Project Professional 2007 ile PWA arasındaki entegrasyonu sağlar. Bu hesabın PWA sitesi üzerinde yönetici yetkisine sahip olması gerekmez ama proje oluştururken proje için bir web sitesi oluşturulacağından dolayı sitede bu kullanıcının alt site oluşturma yetkisine sahip olması gerekir. Ayrıca proje için kaynak olarak kullanıcı ataması gerektiğinde de kullanıcı ekleyebilme yetkisine sahip olmalıdır.

PWA sitesinde Proje merkezi sayfası içinden “Yeni” bağlantısına tıklandığında açılan menüden “Proje” bağlntısına tıklandığında bilgisayardaki Project Profesional 2007 uygulaması çalışır.
Procet Server 2007 ve Project Professional 2007 nin birlikte çalışabilmesi için Project Server Hesabının tanımlanması gerekir.

Project Professional 2007 yazılımı içinde Tools menü başlığı altında Enterprise Options menüsü altında Microsoft Office Project Server Accounts bağlantılarını tıkladığımızda karşımıza program için tanımlandırılmış hesap bilgileri gelir.

“Add” düğmesine tıklandığında yeni bir hesap bilgisinin tanımlanabileceği bir windows formu açılır.

Account Name olarak PWA sitesi üzerinde yetkili kullanıcının hesap ismi yazılır. Project Server URL kısmına ise PWA sitesinin yayın yapmış olduğu adres yazılmalıdır. Bu örnekte PWA sitesi windows kimlik doğrulama yöntemini kullandığı için, bağlantı sırasında kullanılacak hesap bilgileri sağlayıcısı seçeneği olarak Windows User Account seçildi.

Son olarak “OK” düğmelerine tıklanır ve girilen bilgiler kaydedilir. Böylelikle Project Server 2007 ile Project Professional 2007 arasındaki bağlantı kurulmuş olur.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: