Sharepoint Server 2007 de gruba kullanıcı ekleme işlemi


Kullanıcılar üzerinde tek tek yetkilendirme yapmak yerine kullanıcıları bir gruba üye yapmak ve bu gruba yetki vermek çoğu zaman daha hızlı ve zahmetsiz bir yöntemdir. Site içinde oluşturulmuş gruplara kullanıcı eklemek için sağ üstteki “Site Eylemleri” bağlantısına tıklanır ve açılan menüden “Site Ayarları” bağlantısına tıklanır. Site ayarlarının yapıldığı sayfa açıldıktan sonra sayfanın sol ortasında “Kullanıcılar ve İzinler” kategori başlığının altındaki “Kişiler ve gruplar” bağlantısına tıklanır.

Kişilerin ve Grupların listelendiği ve kullanıcı işlemlerinin yapıldığı sayfaya yönlenilir. Bu sayfada soldaki menüde site içindeki gruplar listelenir. Bu gruplar listesinden kullanıcının ekleneceği grup seçilir ve grup üyelerinin listelendiği sayfa açılır.

Bu sayfada “Yeni” bağlantısına tıklandığında açılan menüden “Kullanıcı Ekle” bağlantısına tıklanır ve gruba kullanıcı eklenmesine olanak veren sayfanın açılması sağlanır.

Açılan sayfada Kullanıcılar/Gruplar başlığı altındaki metin kutusuna kullanıcı ismi girilir ve Tamam düğmesine tıklanarak gruba kullanıcı ya da kullanıcıların eklenmesi sağlanır. Birden fazla kullanıcı eklenmek istendiğinde kullanıcılar arasında “ ; Noktalı virgül” işareti olmalıdır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: